Akcja ratunkowa na Narwi

Chwile grozy przeżyło dziś dwóch wędkarzy, którzy wybrali się na ryby nad Narew. Wartki nurt rzeki wywrócił ich IMG_20170923_134400łódkę do góry dnem. Mężczyźni wpadli do wody. Z pomocą przyszli im inni wędkarze oraz patrol straży rybackiej i policji.

Do zdarzenia doszło dziś po południu na Narwi w Ostrołęce, na wysokości przewężenia w pobliżu elektrowni. W tym miejscu nurt rzeki jest bardzo wartki. Jak wynika z relacji świadków, dwóch mężczyzn płynęło łodzią motorową w górę rzeki. Na wysokości przewężenia wartki nurt rzeki postawił ich łódkę bokiem a następnie wywrócił do góry dnem. Mężczyźni wraz z całym swoim ekwipunkiem wpadli do rzeki. Szczęśliwie udało im się utrzymać na powierzchni.

Trzymających się dryfującej łódki mężczyzn zauważyli przypadkowo przepływający w pobliżu inni wędkarze oraz patrol Państwowej Straży Rybackiej, który razem z funkcjonariuszem policji patrolował rzekę. Natychmiast pośpieszyli oni się z pomocą.

Dzięki szybkiej reakcji obu mężczyzn udało się uratować. Zostali oni wyciągnięci z rzeki na pokład  łodzi, otrzymali ciepłe i suche okrycie. Ich łódkę zholowano do brzegu w okolice restauracji Luna. Tu przemarzniętych lecz całych i zdrowych pechowych wędkarzy przekazano pod opiekę rodzinom. Pomoc medyczna nie była na szczęście potrzebna.

Ten wpis opublikowano w: AKTUALNOŚCI. Dodaj do ulubionych permalink.

Dodaj komentarz