Historia

Historia

„…któż z nas tych lat nie pomni, gdy jak młode pacholę z wędką w ręku, na wiosnę gromada amatorów wędkarzy rozpoczynała co rok sezon. Wiosenna woda, obramowana drogą Łęczyska, dostępna dla wędkujących z „suchego lądu”, na lata zachowała wieści przekazywane z ust do ust o wszystkim cokolwiek zdarzyło się na nadrzeczu, o tym kto, ile i czego „nałapał” na „Siekierce” opływającej Dzbeńską Kępę, czy też pod „wodokaczką”.
Niewytłumaczalne były dla nas zadomowienie się pięknych okazów jazi, płoci, krasnopiórek. Z biegiem czasu wieści o tych rybach przeniknęły do różnych „nietutejszych” – nastał czas nieudanych prób łapania ich na wędkę…” – wspomina pierwszy Prezes Koła PZW w Ostrołęce Pan Witold Popiołek w swojej książce „Narew pełna wspomnień”.

Pan Witold Popiołek będzie jednym z Gości Honorowych na jubileuszowym spotkaniu członków Koła w marcu 2005 r. Bowiem Koło Miejskie PZW „NAREW” w Ostrołęce powstało w 1950 roku.
Przez 55 lat w Kole „przewinęło” się tysiące członków – wędkarzy.
Kołem kierowało wielu Prezesów, m.in.:
Witold Popiołek, Czesław Stawowski, Henryk Chodakowski, Józef Dylewski, Stanisław Pliszka, Stanisław Gawrychowski, Wiesław Szczubełek, Bogdan Kielak, Andrzej Raszkiewicz – obecnie.

W 1976 roku spłonęła siedziba Koła przy ul. Inwalidów Wojennych wraz z dokumentacją. Obecnie trwają prace nad odtworzeniem istotnych faktów i dokumentów celem uzupełnienia KRONIKI KOŁA i przygotowania JUBILEUSZU

„Hangary PZW”
Rok 1978. Trwa budowa hangarów na łodzie na plaży miejskiej w Ostrołęce, po przeprowadzce z siedziby na ul. Inwalidów , która spłonęła w pożarze (teren obecnego ryneczku). Istniał wtedy Okręg PZW Ciechanowsko – Ostrołęcki.
Na zdjęciach widoczni są prekursorzy (działacze) PZW, którzy zaczynali budować podwaliny przyszłego okręgu ostrołęckiego.

Od lewej stoją : Jarnutowski Ryszard, Dylewski Józef, Pliszka Stanisław i Mierzejewski Henryk.