Author Archives: Narew 38

Posiadamy w sprzedaży zezwolenia wędkarskie na 2018 rok

znaki

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

Znaki naszego koła w Goworowie ul. Witosa 1

ubezpieczenia

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

Mistrzostwa spinningowe z łodzi w Strzyżach

W dniu 17 czerwca bieżącego roku w stanicy wędkarskiej w miejscowości Strzyże odbyły się Mistrzostwa Spinningowe koła PZW Narew 38 z łodzi .Po 6 godzinach walki w słoneczny i gorący dzień na podium stanęli:

IMG_03221. Łukasz Garbulewski

2. Łukasz Romanik

3.Grzegorz Kuszneruk

Największą rybę zawodów złowił Łukasz Romanik Okoń 37,5 cm

Zawody rozegrane zostały na żywej rybie. Wszystkie z powrotem pływają w Narwi. Na zawodach żerował głównie okoń ale trafił się też piękny okaz Zbyszkowi Lis był to Leszcz około 3 kg lecz nie został on punktowany w zawodach ponieważ jest to biała ryba. Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, IMPREZY | Dodaj komentarz

Sklep wędkarski LIN ul. Chopina 4

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

Narybek bolenia i węgorza trafił do rzeki Narew

Zarybienia rzeki dokonali kilka dni temu wędkarze naszego koła PZW Narew nr 38.  Zarybiania dokonano w 32384034_2090060871320219_422207581688168448_nokolicach Ostrołęki.

– Materiał zarybieniowy został zakupiony z pieniędzy PZW Okręgu Mazowieckiego. To już drugie zarybienie w tym roku. Do Narwi oraz zbiornika Wykrot wpuszczono narybek Bolenia oraz węgorza. Do Narwi w Ostrołęce wpuszczono 12000 szt Bolenia aby móc się cieszyć prawdziwymi okazami za kilka lat, chodząc na ryby, a nie po ryby pamiętajmy, że najważniejsza jest rekreacja, czyli złów i wypuść – powiedział prezes koła Andrzej Raszkiewicz.

Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, OCHRONA WÓD | Dodaj komentarz

Złapani na gorącym

W nocy z poniedziałku na wtorek w rejonie starorzecza Narwi patrol Społecznej Straży Rybackie PZW Narew z received_2054974484828858Ostrołęki natrafił na kłusowników rozstawiających sieci. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej, kłusownicy wpadli w zasadzkę na gorącym uczynku.

Członkowie SSR z PZW Narew koło nr 38 z Ostrołęki podczas rutynowego patrolu na starorzeczu Narwi natrafili w nocy na osoby rozstawiające sieci służące do nielegalnego odłowu ryb. O fakcie tym poinformowano funkcjonariuszy PSR. Zdecydowano o urządzeniu wspólnej zasadzki na kłusowników.

– Poczekaliśmy aż sieć zostanie rozstawiona do końca. Kłusownicy zostali złapani na gorącym uczynku. Nie spodziewali się nas z wody oraz z lądu. Nie mieli żadnej szansy na ucieczkę – relacjonują dowódca grupy SSR Narew 38 biorący udział w zasadzce na kłusowników. Podczas akcji zabezpieczono wszystkie rozstawione przez kłusowników sieci oraz samochód osobowy, którym przyjechali na miejsce. Auto ukryte było w zaroślach. Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, OCHRONA WÓD | Dodaj komentarz

Nasi sędziowe na wyjeździe

Zawody spławikowe Grand Prix OM PZW zaliczoneFB_IMG_1523197232936 w pełnym składzie. Trzech sędziów wędkarskich z naszego kola PZW Narew:  Andrzej, Sebastiana oraz Paweł sędziowali na kanale żerańskim ogromne zawody spławikowe organizowane przez okręg mazowiecki.

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

Instruktorzy Wędkarstwa Rzutowego z naszego koła

Grupa instruktorów z naszego koła Pani Anna, FB_IMG_1522070538641Paweł i Zdzisław  wzięła udział w kursie Instruktora Wędkarstwa Rzutowego zorganizowanego w Błoniu w dniach 16 – 17.03.2018r. Szkolenie to przeprowadził na wniosek Przewodniczącego Komisji Młodzieżowej Okręgu, kol. Piotr Sapigórski – Sędzia Rzutowy Klasy Międzynarodowej. Instruktor, to bardzo istotna służba na rzecz rozwoju naszej organizacji, a przede wszystkim rozwoju wędkarstwa rzutowego. To za pośrednictwem Instruktorów Rzutowych, możemy realizować nasze cele poprzez tworzenie od podstaw pracy z dziećmi i młodzieżą, Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

Uwaga ! konieczność wypełnienia karty ewidencyjnej wędkarza

Na potrzeby centralnego rejestru Polskiego Związku Wędkarskiego… 

Art.36 ust. 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. karta_ewidencyjna_wedkarza_mala926z późn. Zm.) nakłada na Polski Związek Wędkarski (PZW), jako administratora danych osobowych, obowiązek zastosowania środków technicznych i organizacyjnych zapewniających ochronę przetwarzanych danych osobowych członków PZW i innych wykupujących zezwolenie na wędkowanie na wodach PZW, odpowiedni do zagrożeń oraz kategorii danych objętych ochroną, a w szczególności nakłada obowiązek zabezpieczenia danych osobowych przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym, dostępem przez osobę nieuprawnioną, przetwarzaniem z naruszeniem ww. Ustawy oraz zmianą, utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem. Zgodnie  z Art. 36 ust. 2 ww. Ustawy, PZW zobowiązany jest prowadzić dokumentację opisującą sposób opisywania tych danych oraz środki, o których mowa w Art. 36 ust 1 ww. Ustawy.

                W celu realizacji obowiązków wynikających z Ustawy o ochronie danych osobowych, PZW nakazuje wszystkim członkom wypełnienie poniższej Karty Ewidencyjnej, zgodnie z §14 Statutu PZW oraz Uchwałą Prezydium Zarządu Głównego PZW z dn. 21.11.2015 r., zatwierdzoną Uchwałą Zarządu Głównego PZW w dn. 18.12.2015r.

Podczas opłacania składek, każdy wędkarz musi wypełnić niżej zamieszczony druk. Jeśli ktoś ma ochotę, można wydrukować i przynieść już wypełniony. Z pewnością skróci to czas oczekiwania

Link do wydruku: karta ewidencyjna wędkarza

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, OGŁOSZENIA | Dodaj komentarz

Zebranie sprawozdawcze

W dniu dzisiejszym odbyło się zebranie sprawozdawcze naszego koła. WIMG_0104 zebraniu uczestniczył członek zarządu OM PZW Waldemar Borowy. W czasie zebrania uhonorowany został srebrną odznaką PZW kolega z naszego koła Rafał Wojtkowiak za zasługi dla wędkarstwa polskiego. Statuetkę za wyniki oraz współprace w Państwową Strażą Rybacką z Ostrołęki otrzymał Janusz Gumkowski. Statuetkę za dowód wdzięczności za prace społeczną Kapitana Sportowego oraz w uznaniu 40 lecia przynależności do PZW otrzymał Tyszka Grzegorz.Podczas zebrania nakreślono plan pracy na 2018 rok zatwierdzono budżet oraz ustalono z jakimi problemami będziemy chcieli zwrócić sie do władz zwierzchnich czyli do OM w Warszawie. Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

Konkurs Plastyczny

ffff

Przykładowa praca z roku 2017

Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie oraz koło PZW Narew ogłasza kolejny konkurs dla dzieci i młodzieży placówek szkolno – wychowawczych oraz młodzieży wędkarskiej a także indywidualnej młodzieży członków kół PZW Narew. Prace można przynosić do siedziby naszego koła sklep wędkarski LIN ul. Chopina  4 do dnia 17 kwietnia br.

Tematyka oraz zasady KONKURSU KLIKNIJ TU https://ompzw.pl/news/konkurs-plastyczny-tydzien-czystosci-wod-xvii-edycja

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, OGŁOSZENIA | Dodaj komentarz

Mistrzostwa podlodowe PZW Narew

Wyślij dniu 18.02.2018 roku na jeziorze Nidzkim IMG_0101odbyły się Mistrzostwa podlodowe wędkarzy zrzeszonych w kole PZW Narew. Była to wycieczka „impreza” połączona z Mistrzostwami podlodowymi. W imprezie wzięło udział 32 wędkarzy, zaś w zawodach uczestniczyło 22 osoby, po 5 godzinnej walce 22 wędkarzy łącznie złowiło 65 kg ryb.

Mistrzem koła na rok 2018 został:

1. Choromański Marek z punktacją 6510 punktów.

2. Pietras Adam z punktacją 5530 punktów.

3. Wrzeszcz Piotr 5455 punktów

4. Grądzki Tomasz 4875 punktów    Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, IMPREZY | Dodaj komentarz

Podsumowali roczne zarybiań Narwi i jej dopływów

Skończył się sezon na zarybianie Narwi i jej dopływów. W roku 2017 ostrołęccy działacze z koła PZW Narew 20171120_150836pomagali przy zarybieniach prowadzonych przez Okręg Mazowiecki PZW. Do lokalnych wód wpuściliśmy narybek m.in. miętusa, szczupaka, suma, klenia, jazia, karasia i lina.

Ostrołęckie wody podlegają pod największy Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego. Ogromna jest tu także skala zarybień.

W 2017 roku na ten cel Okręg Mazowiecki PZW przeznaczył ponad 3 mln 700 tys. zł. Środki te w większości pochodzą ze składek członkowskich na ochronę i zagospodarowanie wód. Zarybienia prowadzone są w oparciu o zasady zrównoważonej gospodarki rybackiej, realizując zapisy operatów opracowanych przez ichtiologów.   Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, OCHRONA WÓD | Dodaj komentarz

Znaleziony przemarznięty pies

W dniu dzisiejszym strażnicy z koła PZW Narew  patrolując Narew  łodzią motorową zauważyli w lesie w okolicach 25624432_559357721067318_1390689665_omostu kolejowego psa. Pies leżał około 10 metrów od brzegu rzeki i trząsł się z zimna. Pies był spokojny udało się wziąć nam go na motorówkę i przetransportowaliśmy go na plażę miejską w Ostrołęce – powiedział Dowódca Grupy SSR Narew Sławomir Budziłek. Poinformowaliśmy wydział ochrony środowiska z urzędu miasta o danej sytuacji. Dyrektor wydziału poinformował schronisko Canis w Kruszewie o zabraniu psa z plaży miejskiej w Ostrołęce. Żeby nie tracić cennego czasu bo pies był przemarznięty, głodny i wycieńczony postanowiliśmy sami zawieść go do schroniska własnym samochodem żeby nie tracić cennego czasu. Jeśli ktokolwiek poznaję tego psa ze zdjęcia pies jest do odebrania w schronisku Canis w Kruszewie Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, OCHRONA WÓD | Dodaj komentarz