Author Archives: andraszoka

OSTATNIE ZAWODY AKTUALIZACJA OGŁOSZENIA

spin 27 wykrot 001

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

Mistrzostwa Fedeerowe 2019

W dniu 6 października rozegrano na zalewie w Wykrocie mistrzostwa w wędkowaniu gruntowym. Udział wzięło 33 DSC_0320seniorów i 7 juniorów.Jak zwykle ryba brała chimerycznie. Wyłoniono trzech najlepszych seniorów i juniorów. Zawody te liczyły się do Gran Prix rocznego na najlepszego zawodnika .

Juniorzy: I Piotr Terlikowski, II Hubert Szczerbicki, III Jakub Brzuzy, IV Damian Wiśniewski

Podziękowania dla Marioli i Roberta za pyszna grochówkę , Ani i Justynie za obsługę gastronomiczną i Pawłowi Rukaszowi za sponsoring wędliniarski.

Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

MISTRZOWIE SPŁAWIKA WYŁONIENI

W dniu 22 bm.  na zalewie w miejscowości Zawodzie koło Myszyńca rozegraliśmy II zawody spławikowe celem wyłonienia Mistrza 70716856_1362825043880220_8654209232851173376_nspławikowego na 2019 rok.Po zaciętej walce trzech pretendentów do tego tytułu nie dali szans pozostałym zawodnikom. O tytuł mistrza walczyli Robert Damięcki , Rafał Jastrzębski i Piotr Wrzeszcz. Znowu rozdzielili pomiędzy siebie miejsca na podium, i tak II zawody wygrał Rafał Jastrzębski tuz za nim był Robert Damiecki, trzecie miejsca zajął Piotr Wrzeszcz. Ostatecznie po zliczeniu wyników z zawodów kwietniowych i wrześniowych mistrzem koła na ro 2019 został Robert Damięcki na tytuł wicemistrza zapracował Rafał Jastrzębski natomiast II wicemistrzem został Piotr Wrzeszcz.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na nasze zawody mistrzostwa gruntowe zaplanowane na dzień 6 października.
Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

NASI ZWYCIĘZCY Z ZAWODÓW MIODOBRANIA KURPIOWSKIEGO

W dniu 25 sierpnia w trakcie miodobrania kurpiowskiego cyklicznej imprezy regionalne odbyły się zawody DSC_0250wędkarskie: spławikowe i spinningowe .Nasze koło wystawiło reprezentacje w obydwu imprezach.Juniorzy startując w zawodach spławikowych odnieśli sukces w kategorii junior do 10 lat zwyciężył Adrian Wiśniewski natomiast w kategorii junior do 16 lat pierwsza trójka to Hubert Szczerbicki, Piotr Terlikowski, Jakub Brzuzy. Okupacja podium przez juniorów to nie wszystko, seniorzy w spinningu także tryumfowali, pierwsze miejsce to niezawodny nestor spinningu ZBIGNIEW LIS , drugi był ŁUKASZ ROMANIK a piaty PAWEŁ RUKASZ .Wszystkim zawodnikom dziękujemy. Specjalne podziękowanie należy się Grzegorzowi TYSZCE trenerowi młodzieżowemu za duży osobisty wkład w przygotowanie naszej młodzieżowej reprezentacji. Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

NASI JUNIORZY ZWYCIĘZCY NA ZBIORNIKU W ŁOJACH

W dniu 28 lipca br na zbiorniku Łoje koło Łoje CupPrzasnysza rozegrano zawody spławikowe „Łoje Cup” w trzech kategoriach senior, junior do 12 lat junior do 16 lat. Reprezentaci naszego koła zajęli dwa czołowe miejsca , Piotr Terlikowski był pierszy a Sebastian Bazydło drugi w kat, junior do 16 lat. Serdeczne podziękowanie dla sklepu wedkarskiego „LIN” za zapewnione młodym zawodnikom  zestawów żywych przynęt na zawody. Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

ZŁOTY SEBASTIAN i spółka

W dniach 6 i 7 lipca w Dobrzyniu n/Wisłą odbyła się XIII Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich IMG_20190707_163410341organizowana corocznie przez Okręg Mazowiecki PZW. W tym roku nasz zawodnik Sebastian Bazydło miło nas zaskoczył , zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej Kadet U-14.Jego osiągnięcie jest sukcesem nie tylko jego ale także trenerów ( rodziców) oraz opiekunów szkółki wędkarskiej „Trójka Leszcze” Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

Trzynasta edycja Maratonu wędkarskiego

W dniach 29 i 30 czerwca  16 dwuosobowych drużyn z Kół Narew i Różanka z Różana wzięło udział w maratonie IMG_0101wędkarskim. Impreza ta mimo ze komercyjna cieszy się dużym zainteresowaniem od kilku lat. W tym roku pomimo niskiego stanu wody i nieznośnego upału zawodnicy stanęli do ostrej walki. Patrząc na wyniki to od 5 do 8 miejsca różnica pomiędzy drużynami była niewielka .

Prezydent Miasta Ostrołęki ufundował  nagrodę dla najlepszego zawodnika maratonu. okazał się nim niezrównany Łukasz Romanik który złowił ponad 17 kg ryb. Honory mistrza ceremonii wręczania pełnił Wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski.

Poniżej prezentujemy wyniki pięciu pierwszych drużyn:  Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, IMPREZY | Dodaj komentarz

MISTRZ SPINNINGOWY NA 2019 WYŁONIONY

W dniu 16 czerwca na zalewie zegrzyńskim w stanicy wędkarskiej koła nr 79 Ursus rozegraliśmy drugie zawody IMG_20190616_125854spinningowe.

Wyniki:

1.Zięba Jan

2. Garbulewski Łukasz

3. Załęski Andrzej   Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, IMPREZY | Dodaj komentarz

PIERWSZE ZAWODY SPINNINGISTÓW ROZEGRANE

W dniu 26 maja rozegrało pierwsze zawody spinningowe zaliczane do Mistrzostw Koła i GP 61362215_838957783132847_325631471056322560_nNajlepszego zawodnika roku 2019. Na starcie stanęło 38 zawodników. Nasza rzeka Narew pokazała że występuje w niej każdy gatunek ryby. Zawodnicy łowili: okonie, szczupaki, klenie , leszcze. Trafiły się również nie wymiarowe sumy, sandacze oraz jazie. Największy szczupak ( 74 cm) został złowiony przez zwycięzcę zawodów Łukasza Romanika. w śród zawodników rozlosowaliśmy nagrody niespodzianki w postaci dwóch kołowrotków oraz okularów polaryzacyjnych. Statuetkę za największego szczupaka otrzymał Romanik Łukasz, zaś statuetka za największego okonia trafiła do rąk Zbigniewa Lisa  .Zapraszamy na drugie zawody spinningowe z cyklu GP Koła Narew zaplanowane na dzień 16 czerwca na zalewie zegrzyńskim w stanicy wędkarskiej koła PZW Ursus w m. Strzyże. Zawody rozegrane zostaną z łodzi.  Premiować będziemy zwycięzców drugich Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, IMPREZY | Dodaj komentarz

Adaś Frankowski laureatem konkursu plastycznego

28 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym organizowanym przez Okręg IMG_20190428_122225Mazowiecki  Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie.

W kategorii technik multimedialnych nagrodzony został Adam Frankowski  z naszego koła. Jako nieliczny otrzymał wyróżnienie w nowoczesnej formie przekazu multimedialnego o tematyce wędkarskiej i ekologicznej.

Składamy gratulacje i życzymy sukcesów na przyszłość.

 

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

WYNIKI PIERWSZYCH ZAWODÓW SPŁAWIKOWYCH SEZONU 2019

W dniu 28 kwietnia br. na kanale Jeglińskim rozegrano pierwsze zawody spławikowe zaliczane do Mistrzostw Koła DSC_0036oraz rankingu GPX  najlepszego zawodnika na sezon 2019. W zawodach wzięło udział 31 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych. Najlepszym okazał się Robert Damięcki z wynikiem ponad 5000 pkt. Zawodnicy pomimo kapryśnej aury i bardzo niskiego stanu wody w kanale łapali okazałe leszcze płocie i krąpie. Było bardzo dużo niewymiarowej wzdręgi oraz wszędobylskiej uklei. Prezentujemy poniżej klasyfikacje wszystkich zawodników.Organizator zawodów dziękuje Piekarni Rycharski za pieczywo.

Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

Czyszczenie Omulwi

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w  imprezie ekologicznej ” 11 Odmulanie Omulwi”. Impreza organizowana przez 20190406_134345m.in. Ekumenę co roku przyciąga pół setki śmiałków amatorów zimnego pływania, którzy spływajac z nurtem Omulwi wyławiają różnego rodzaju śmieci. W tym roku nazbierano kilkadziesiąt worków różnych śmieci. Mamy nadzieję , że nasz skromny udział w tej imprezie przyczynił się do poprawy stanu czystości brzegów Omulwi. Dziękujemy naszym strażnikom ze SSRybackiej za asystę przy spływie i pomoc. Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

GRAND PRIX 2019

W roku 2019 ogłaszamy turniej najlepszych zawodników sportów wędkarskich w ( spinningu, spławiku, gruncie). Zapraszamy wszystkich wędkarzy do udziału w naszych zawodach ( dwa spławiki , dwa spinningi – z brzegu i z łodzi oraz zawodów gruntowych). Zawodnik który weźmie udział we wszystkich w/w zawodach organizowanych przez nasze koło i uzyska najlepszy zsumowany punktowo wynik w pięciu rozgrywkach zostanie nagrodzony przez Kapitana sportowego.Wręczenie nagród w punktowanej pierwszej trójce odbędzie się na walnym zgromadzeniu w 2020 roku.

Planowane terminy zawodów: Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

NAGRODZENI „SETNICY 2018″ – lista

Niżej wymienione osoby proszone sa o odebranie w siedzibie koła nr 38 Narew w Ostrołęce nagrody dla „Setników 2018″ ( osób które wykupiły składki z okrągłą  liczbą 100 i jej wielokrotnością”. Nagroda to wielofunkcyjny 10 łożyskowy kołowrotek wędkarski.

1.Dyga Wiesław 2.Damiecki Robert 3.Jezierski Mateusz 4. Pawlikowski Andrzej 5. Osiecki Leszek 6. Żebrowski Jerzy  7.Gorzęba Janusz 8. Wasilewski Mariusz     sekcja goworowo – Skalik Ryszard, Pazuła Hubert  sekcja Baranowo – Orzoł Sylwester

Wymienione osoby zgodnie z regulaminem uchwalonym przez Zarząd koła Narew powinny przy odbiorze nagrody wylegitymowac sie legitymacja PZW oraz mieć wykupione składki na 2019 rok .

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO WYKUPU SKŁADEK NA 2019 I UCZESTNICTWA W NASTEPNEJ EDYCJI SETNIKÓW 2019 .

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

Obowiązek złożenie deklaracji ws. RODO dla członków PZW

Zgodnie z przepisami Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych w skrócie RODO od nowego roku 2019 wszyscy członkowie PZW deklarujący chęć wykupienia składek członkowskich zobowiązani są do wyrażenia zgody na to aby ich dane osobowe mogły być zgromadzone i przechowywane w Okręgu Mazowieckim PZW. W innym przypadku nie można zostać członkiem PZW ponieważ dane przekazywane skarbnikowi podlegają prawne ochronie i wymagana jest zgoda na ich przetwarzanie przez Polski Związek Wędkarski w postaci elektronicznej bazy danych , która będzie budowana od nowego roku. Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz