Author Archives: andraszoka

13 maraton wędkarski z nagrodą Prezydenta Ostrołęki

MARATON 2019 001

 

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

MISTRZ SPINNINGOWY NA 2019 WYŁONIONY

W dniu 16 czerwca na zalewie zegrzyńskim w stanicy wędkarskiej koła nr 79 Ursus rozegraliśmy drugie zawody IMG_20190616_125854spinningowe.

Wyniki:

1.Zięba Jan

2. Garbulewski Łukasz

3. Załęski Andrzej   Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, IMPREZY | Dodaj komentarz

PIERWSZE ZAWODY SPINNINGISTÓW ROZEGRANE

W dniu 26 maja rozegrało pierwsze zawody spinningowe zaliczane do Mistrzostw Koła i GP 61362215_838957783132847_325631471056322560_nNajlepszego zawodnika roku 2019. Na starcie stanęło 38 zawodników. Nasza rzeka Narew pokazała że występuje w niej każdy gatunek ryby. Zawodnicy łowili: okonie, szczupaki, klenie , leszcze. Trafiły się również nie wymiarowe sumy, sandacze oraz jazie. Największy szczupak ( 74 cm) został złowiony przez zwycięzcę zawodów Łukasza Romanika. w śród zawodników rozlosowaliśmy nagrody niespodzianki w postaci dwóch kołowrotków oraz okularów polaryzacyjnych. Statuetkę za największego szczupaka otrzymał Romanik Łukasz, zaś statuetka za największego okonia trafiła do rąk Zbigniewa Lisa  .Zapraszamy na drugie zawody spinningowe z cyklu GP Koła Narew zaplanowane na dzień 16 czerwca na zalewie zegrzyńskim w stanicy wędkarskiej koła PZW Ursus w m. Strzyże. Zawody rozegrane zostaną z łodzi.  Premiować będziemy zwycięzców drugich Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, IMPREZY | Dodaj komentarz

Adaś Frankowski laureatem konkursu plastycznego

28 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym organizowanym przez Okręg IMG_20190428_122225Mazowiecki  Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie.

W kategorii technik multimedialnych nagrodzony został Adam Frankowski  z naszego koła. Jako nieliczny otrzymał wyróżnienie w nowoczesnej formie przekazu multimedialnego o tematyce wędkarskiej i ekologicznej.

Składamy gratulacje i życzymy sukcesów na przyszłość.

 

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

WYNIKI PIERWSZYCH ZAWODÓW SPŁAWIKOWYCH SEZONU 2019

W dniu 28 kwietnia br. na kanale Jeglińskim rozegrano pierwsze zawody spławikowe zaliczane do Mistrzostw Koła DSC_0036oraz rankingu GPX  najlepszego zawodnika na sezon 2019. W zawodach wzięło udział 31 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych. Najlepszym okazał się Robert Damięcki z wynikiem ponad 5000 pkt. Zawodnicy pomimo kapryśnej aury i bardzo niskiego stanu wody w kanale łapali okazałe leszcze płocie i krąpie. Było bardzo dużo niewymiarowej wzdręgi oraz wszędobylskiej uklei. Prezentujemy poniżej klasyfikacje wszystkich zawodników.Organizator zawodów dziękuje Piekarni Rycharski za pieczywo.

Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

Czyszczenie Omulwi

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w  imprezie ekologicznej ” 11 Odmulanie Omulwi”. Impreza organizowana przez 20190406_134345m.in. Ekumenę co roku przyciąga pół setki śmiałków amatorów zimnego pływania, którzy spływajac z nurtem Omulwi wyławiają różnego rodzaju śmieci. W tym roku nazbierano kilkadziesiąt worków różnych śmieci. Mamy nadzieję , że nasz skromny udział w tej imprezie przyczynił się do poprawy stanu czystości brzegów Omulwi. Dziękujemy naszym strażnikom ze SSRybackiej za asystę przy spływie i pomoc. Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

GRAND PRIX 2019

W roku 2019 ogłaszamy turniej najlepszych zawodników sportów wędkarskich w ( spinningu, spławiku, gruncie). Zapraszamy wszystkich wędkarzy do udziału w naszych zawodach ( dwa spławiki , dwa spinningi – z brzegu i z łodzi oraz zawodów gruntowych). Zawodnik który weźmie udział we wszystkich w/w zawodach organizowanych przez nasze koło i uzyska najlepszy zsumowany punktowo wynik w pięciu rozgrywkach zostanie nagrodzony przez Kapitana sportowego.Wręczenie nagród w punktowanej pierwszej trójce odbędzie się na walnym zgromadzeniu w 2020 roku.

Planowane terminy zawodów: Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

NAGRODZENI „SETNICY 2018″ – lista

Niżej wymienione osoby proszone sa o odebranie w siedzibie koła nr 38 Narew w Ostrołęce nagrody dla „Setników 2018″ ( osób które wykupiły składki z okrągłą  liczbą 100 i jej wielokrotnością”. Nagroda to wielofunkcyjny 10 łożyskowy kołowrotek wędkarski.

1.Dyga Wiesław 2.Damiecki Robert 3.Jezierski Mateusz 4. Pawlikowski Andrzej 5. Osiecki Leszek 6. Żebrowski Jerzy  7.Gorzęba Janusz 8. Wasilewski Mariusz     sekcja goworowo – Skalik Ryszard, Pazuła Hubert  sekcja Baranowo – Orzoł Sylwester

Wymienione osoby zgodnie z regulaminem uchwalonym przez Zarząd koła Narew powinny przy odbiorze nagrody wylegitymowac sie legitymacja PZW oraz mieć wykupione składki na 2019 rok .

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO WYKUPU SKŁADEK NA 2019 I UCZESTNICTWA W NASTEPNEJ EDYCJI SETNIKÓW 2019 .

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

RAMOWY PROGRAM IMPREZ NA 2019 ROK

plan imp 2019 001

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

Obowiązek złożenie deklaracji ws. RODO dla członków PZW

Zgodnie z przepisami Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych w skrócie RODO od nowego roku 2019 wszyscy członkowie PZW deklarujący chęć wykupienia składek członkowskich zobowiązani są do wyrażenia zgody na to aby ich dane osobowe mogły być zgromadzone i przechowywane w Okręgu Mazowieckim PZW. W innym przypadku nie można zostać członkiem PZW ponieważ dane przekazywane skarbnikowi podlegają prawne ochronie i wymagana jest zgoda na ich przetwarzanie przez Polski Związek Wędkarski w postaci elektronicznej bazy danych , która będzie budowana od nowego roku. Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

Nasi Reprezentanci na IV Halowych Mistrzostwach Rzutowych OM PZW w Tłuszczu

W dniu 16 grudnia nasi reprezentanci z młodzieżowej szkółki „Trójka Leszcze” uczestniczyli w IV Halowych Mistrzostwach Okręgu Maz. PZW  rozgrywanych w Tłuszczu.Indywidualnie  nasi zajęli 5 miejsce Piotr Terlikowski, 7 miejsce Sebastian Bazydło i 12 miejsce Oliwier Nurczyk. Zawody te traktujemy jako swoisty trening i przygotowanie do sezonu 2019 roku.

IMG_20181216_145658134 Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

SPOTKANIE WIGILIJNE 2018

W dniu 14 grudnia wędkarze z koła Narew 38 spotkali się na tradycyjnej wigilii wędkarskiej aby podsumować IMG_0005mijający rok oraz w tej uroczystej atmosferze złożyć sobie życzenia świąteczne. Prezesi Andrzej Raszkiewicz i Wojciech Jarząbek ocenili dokonania mijającego roku na wysokim poziomie złożyli życzenia w imieniu Zarządu Koła, oraz nagrodzili tych którzy wnieśli duży nakład pracy w imprezy i zawody wędkarskie. Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, IMPREZY | Dodaj komentarz

ZARYBIENIA JESIENNE 2018

Końcówka roku to zawsze gorący okres zarybień realizowanych przez Okręg Mazowiecki PZW przy naszym 20181116_113900wsparciu.Na przełomie listopada i grudnia do wody wypuściliśmy jazia-kroczka , szczupaka , lina, karasia , okonia.Dziękujemy kolegom Rafałowi, Robertowi,Wojciechowi i Andrzejowi za wydatną pomoc w jak najstaranniejszym zarybianiu.     Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

NASZA MŁODZIEŻ NA MISTRZOSTWACH SZKÓŁEK

W dniu 09.09.2018 r. w miejscowości Kobiałka na Kanale Żerańskim odbyły się zawody spławikowe Szkółek WędkarskichOkręgu Mazowieckiego .

Zawody rozegrano w czterech kategoriach integracyjna , U12, U-14, U16, , razem wzięło udział blisko stu zawodników.

W kategorii juniorów U-14 wśród nagrodzonych stanął reprezentant koła Narew 38  Piotr Terlikowski,gratulacje dla młodego zawodnika.

 

unnamed

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

Nasi wędkarze na Miodobraniu 2018

W dniu 26.08. br na zbiorniku Wykrot z okazji Miodobrania Kurpiowskiego odbyły sie zawody wędkarskie w kategoriach junior i senior. Juniorzy rywalizowali w spławiku a seniorzy w spinningu. Mimo nie najlepszych warunków pogodowych w obu kategoriach wśród nagrodzonych stanęli reprezentanci koła Narew 38.

Kategorię junior w spławiku wygrał Piotr Terlikowski , nagrodzony był takze Sebastian Bazydło . W kategorii seniorów wśród nagrodzonych byli Zbigniew Lis i Łukasz Garbulewski spinningiści z koła Narew 38.

 

DSC_2885

DSC_2891

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz